Akcie za rok 2019

 • Na bicykli k Baltskému moru

  V auguste sme prešli od prameňa Nisy pri Novej Vsi nad Nisou až po Ahlbeck pri Baltickom mori. Cyklotrasa Oder-Neisse radweg vedie popri riekach po nemecko-poľskej hranici. Naša trasa mala vyše 700 km a na jej častiach sme sa stretli dvanásti cyklisti.  
 • Silvester na Nemčekoch 2019

  Takmer každý Silvester na Nemčekoch je niečím výnimočný, svojim spôsobom výnimočný bol aj ten tohoročný. Jednak svojou dĺžkou – na chalupe sme vo väčších či menších skupinách pobývali 11 dní, jednak počtom chalupárov – dokopy sa nás tu vystriedalo iba osem, ale nikdy nás nebolo naraz viac ako päť, niekoľko dní tu bol dokonca iba … Continue reading Silvester na Nemčekoch 2019
 • Island

  Na začiatku augusta 2019 sme sa s Borisom vybrali na Island a urobili tam desať pekných výletov. Na štyri výlety sme vyrazili z Reykjavíku, šesť výletov sme si urobili v rámci cesty okolo Islandu. Najazdili sme pri tom asi 2 000 kilometrov na dvoch požičaných autách a nachodili asi 150 kilometrov.  
 • Prechod hrebeňom Poľských beskýd, tretia časť

  Po roku prichádzame do Poľských Beskýd, aby sme pokračovali v našej ceste po Glownom szlaku Beskidskom  
 • Chočské vrchy

  Týždeň v júli sme strávili turistikou a pobytom v horárni Meštrová na hranici Chočských vrchov a Západných Tatier. V dobrom počasí sa nás zišlo a vystriedalo asi štrnásť.