Akcie za rok 2017

 • Silvester na Nemčekoch

  Ako každý rok, aj ten minulý sme zakončili na chalupe na Nemčekoch pri Jedľových Kostoľanoch. Dokopy sa nás tu vystriedalo 16 (naraz nás ale bolo najviac jedenásť ). V prvú noc nám nasnežilo, a tak sme si užívali pravú zimu. Kapustnica sa vydarila, varené víno tiež a zábava bola dobrá, prosto pohoda.  
 • Elberadweg

  Pre našu tohtoročnú veľkú letnú bicyklovačku padla voľba na rieku Labe. Terén nenáročný, žiadne veľké prevýšenia, zato – ako sa ukázalo – krásna príroda. Na trase mestá ako Meisen, Drážďany, Wittenberg, stojace za návštevu. Pridali sme aj pešiu túru v skalách Saského Švajčiarska. 480 kilometrov dlhú trasu Magdeburg – Mělník sme absolvovali v komornej 5-člennej … Continue reading Elberadweg
 • Klub v Klubine

  Tohoročná klubová dovolenka sa uskutočnila v Klubinskej doline na chate Klubina. Zúčastnili sme sa v hojnom počte (dokopy sa nás tam postupne vystriedalo 20), prežili sme krásny týždeň v srdci Kysuckých hôr. Síce sme aj párkrát zmokli, tie slnečné chvíle však prevážili. Viac si prečítajte v správe o tejto akcii.  
 • Beskyd Slaski i Žyviecki

  V dňoch 9.-14.6.2017 šestica Pelé, Ctibor, Majka, Ivan, Boris a Sido absolvovala trek Čierne pri Čadci – Pietroszonka – Hala Boracza – Hala Miziowa – Markowe Szczawiny – Babia hora – Oravská Polhora. Počasie až na tri hodiny v sobotu, kedy pršalo, bolo slnečné, občas až moc. Spali sme v Skalitom v turistickej ubytovni, na … Continue reading Beskyd Slaski i Žyviecki
 • Bicyklovanie Wienerwaldom

  Nespočetnekrát sme pri našich cestách do Álp prechádzali autom lesnatou krajinou okolo Viedne. Vždy nás napadlo, že by sme tento lesnatý kút Rakúska mohli niekedy preskúmať. Tento zámer sme so Svaťou uskutočnili cez tohoročné slávne májové dni.