Akcie za rok 2011

 • Chalupná kronika 2011

  Tradičné silvestrovské Nemčeky začali vynikajúco, nebolo treba vynášať zásoby. Autami sme sa dostali až hore a vo vykúrenej chalupe nás čakala Majka L s výbornou polievkou. Príjemné chvile pokračovali, výborná nálada nás neopustila.  
 • Goller, Gippel

  Krásne jesenné počasie je ako stvorené na peknú alpskú túru, nuž v ranných hodinách vyrážame do blízkych Mursztegerských Álp, kde chceme urobiť hrebeňovku nádherného horského masívu Goller – Gippel.
 • Jasná správa o konci sveta

  Tým koncom sveta nerozumej zánik, ako v Jakubiskovom filme. Táto správa je o našom oddielovom pôsobení v obci Runina, na úplnom severovýchodnom konci našej slovenskej zeme. Ďalej už sa končia cesty, ďalej je už Ukrajina a Poľsko, rozsiahle lesy, hory, medvede, vlci, ďalej už pokračujú iba lesné chodníky.
 • Dukla – Devín 2011

  I vybral sa v Utorok 26.7.2011 odhodlaný Boris a jeho súputníci prejsť našou krajinou po Ceste hrdinov SNP. Chcete vediet, ako sa im darí? Sledujte živé spravodajstvo! 23.8. Po 751km a 29 dnoch cesty cez celé slovensko sa výprava dostala úspešne z Duklianskeho priemyku až pod Hrad Devín!
 • Bregenzerwald

  Tak, ako sa Alpy v Rakúsku na východe začínajú Wienerwaldom, tak sa na opačnej strane na západe končia Bregenzerwaldom. Strmé končiare, z rozľahlých lúk vystupujú mohutné skaliská, pod tým husté lesy. Mohutné končiare Lechtálskych a Algauerských Álp, Silvrety a Rätikonu, ktoré Bregenzský Les obklopujú, tvoria dramatickú kulisu. No a do týchto idylických, oku lahodiacich kopcov sme v júli tohto roku zavítali.