Akcie za rok 2014

 • Silvestrovské Nemčeky

  Tak ako každý rok, aj toho roku sme privítali príchod Nového roku na chalúpke na Nemčekoch. Zostava bohatá, očasie obstojné, výlety pekné a hlavne dobrá nálada. Môžete si prečítať a pozrieť.  
 • Abkhazia 2014

  V polovici októbra sa 4 cestovatelia (jediný člen TK Štart – Borko Ottmar) na zaujímavej turisticko cestovateľskej ceste na Kaukaz.  
 • Island 2014

  Na začiatku júna 2014 sa vybrala turisticko – cestovateľská partia v zložení Borko Ottmar, Ivan Čonka, Ivanov kamarát Martin Petrák, borkov spolucestovateľ Emil Gluch, borkov kolega z práce Vlado Vavro , Peťo Obdržálek a Paľko Šoula do krajiny večného ľadu a ohňa – na exotický Island. Pre niektorých to bola vôbec prvá turisticko cestovateľská akcia … Continue reading Island 2014
 • Verwall

  Pohorie Verwall leží na západe Rakúska, na hranici Tirolska a Voralbergu; sedlo Alberg ho oddeľuje od susedných vápencových Lechtalerských Álp. Do týchto hôr sme s kamarátom zavítali na konci septembra, keď konečne prišlo dlho očakávané babie leto. Vystúpili sme na najvyšší vrchol pohoria 3168 metrov vysoký Hoher Riffler a prešli východnú časť pohoria.  
 • Upršaný Triebental

  Na tri voľné septembrové dni sme mali objednanú chatu v doline Triebental medzi Seckauerskými a Rottemanskými Taurami v Rakúsku. Dolina krásna, pekných kopcov naokolo fúra, len to počasie… Babie leto nie a nie prísť, stále len prší. Napriek takémuto daždivému počasiu sme porobili v oblasti zopár pekných túr.