Akcie za rok 2013

 • Splav Petržalských ramien

  Dobrá správa pre tých, ktorým sa nechce za prírodou cestovať ďaleko do Álp, či iných vzdialených kútov sveta. Stačí ostať v Bratislave, dokonca v Petržalke a môžete tu objaviť krásne zákutia o ktorých väčšina Bratislavčanov nemá ani potuchy, poučiť sa o vývoji tohto územia a jeho histórii. Nájdete tu územie s krásnou prírodou lužného lesa, … Continue reading Splav Petržalských ramien
 • Chalupná kronika 2013 – 2014

  Na tohoročné silvestrovanie vymyslel Pelé trošku netradičný termín. Vzhľadom na skladbu sviatkov sa ukázalo výhodné akciu začať Silvestrom, potom sa dalo na dva dni dovolenky byť na chalupe až do Troch kráľov, teda celý týždeň. Ťažko povedať, či to bolo šťastné rozhodnutie. Niekomu to vyhovovalo veľmi, iným menej či málo, ale nikdy sa všetkým zavďačiť … Continue reading Chalupná kronika 2013 – 2014
 • Zahmlené Alpy

  Tohoročný jesenný predĺžený víkend vzápadnej časti Fischbacherských Álp sme mali stabilné počasie. Tri dni v kuse hmla, iba v sobotu malá výnimka – nepršalo. Človek ale nesmie byť veľmi náročný, aj zahmlené hory majú svoje osobité čaro.  
 • V kamennej púšti Totes Gebirge

  V pekný augustový víkend sme podnikli túru v južnej časti pohoria Totes Gebirge v Rakúsku, kde sme vystúpili na vrchol Groses Tragl (2179 m) a Lavinenstein (1965 m) a obdivovali neuveriteľnú krasovú krajinu tohto pohoria.  
 • Ennsradweg

  Tento rok naša klubová cykloakcia sledovala rieku Enns v Rakúsku, od prameňa v Schladminských Taurách až po jej sútok s Dunajom pri meste Enns. Prežili sme päť krásnych, slnečných dní na bicykli medzi horami.