Akcie za rok 2012

 • Malokarpatský CikCak 2012

  Piatok Trinásteho spokojne prešiel a tak som v sobotu na štarte malého jubilea CikCaku v očakávaní, koľko nám toho naprší. Už pred siedmou vidím, že prší na účastnícky rekord, čaká ma okolo desať turistov, štartujem ich a zdola z Rače sa valia ďalší, dvadsať, štyridsať – toľko štartovných lístkov ani nemám – päťdesiatdeväť päťdesiatkárov. Vybiehajú … Continue reading Malokarpatský CikCak 2012
 • Chalupná kronika 2012 – 2013

  Nový rok sme privítali, tak ako každý rok, na chalupe na Nemčekoch. Vo vykúrenej chalúpke bolo dobre, počasie nám prialo a tak sme celé dni trávili na túrach. Rozprávanie o tom, čo všetko sa nám prihodilo, si môžete prečítať v priloženej správe.  
 • Až na dno svojej duše

  Vo štvrtok 8. novembra navštívil Slovensko Reinhold Messner. Mne, Borisovi a jeho priateľke Monike sa podarilo získať desať minút, v ktorých sme túto žijúcu horolezeckú legendu mali len pre seba. Bol to nevšedný zážitok.  
 • Hrebeň Alpi di Ledro

  V severnom Taliansku leží medzi horami veľké a známe jazero Lago di Garda. Severozápadne od neho sa nachádza oveľa menšie a menej známe jazero Lago di Ledro, nad ktorým sa vypínajú hory Alpi di Ledro, najvyššie v Gardskej oblasti. Nuž a na hrebeni týchto hôr sme sa rozhodli s Jindrom prežiť niekoľko dní tohoročného neskorého … Continue reading Hrebeň Alpi di Ledro
 • Česká Kanada 2012

  Po ročnej odmlke, čo sa odznakov týka sa frakcia plničov oblastných odznakov v oklieštenej zostave Boris O. a Paľko Š. vybrala bádať krásy nádhernej a trochu zabudnutej Českej Kanady na juhu Čiech. Na pláne bolo za 4 dni kompletne splniť oblastný turistický odznak Jindřichohradecko.